Charter Members


  • Benjamin P. Barksdale
  • Silas H. Christian
  • Floyd Gant
  • Webster Langhorne
  • Johnnie Beale
  • Ellis D. Colvin
  • Curtis Whitmore
  • Ralph Hamilton
  • Sam Mosteller
  • Charles Bell
  • Frederick Crear
  • William Harry
  • Grandvial Quick
  • Gregory Bolden
  • Marvin Flanagan
  • Robert Ingram
  • Donald Tindall
  • George Bowman
  • Charles Hood
  • George Jebunk
  • Everett Wallace
  • Bennie Boyd
  • Osie Gaines
  • Tommy Jenkins
  • Thomas Walters

Spring 1989
  • Kenneth Baskett
  • Ellis Grant
  • Markus D. Hardy
  • Conrad Hill
  • Norman Johnson
  • Sidney Oliver
  • Jackie C. Packer
Spring 1990
  • Lester Gamble
  • Gregory Horton
  • Harold V. Kilgour, II
Spring 1991
  • Bryan Paden
  • Larry L. Thomas
Spring 1992
  • Christopher Beal
  • Willie L. Brown, Jr
  • James A. Lewis
  • Bruce Phillips
  • Gerald A. Yerby
Spring 1996
  • John E. Hall
  • Roderick J. Smith
Spring 1997
  • Darrell E. Smith
  • James T. Brown
  • Christopher L. Jones
Fall 1997
  • J. Kyle Bryant
  • Lee Cheese, Jr.
Spring 1998
  • Emmanuel Burke
  • Diedrick A. Graham
  • Roy McClendon, Jr.
  • Charles Montgomery, Jr.
  • Eldante C. Winston
Fall 1998
  • Reginald L. Johnson
  • Michel Turpeau, IV
Spring 1999
  • Thelvie Winston
Spring 2000
  • Brian Barry
  • Richard Cuvilly
  • DeVon Jones
  • Douglas Lightner
  • Robert Samuel
  • Marcus Tedford
Fall 2000
  • Jeffrey Bright
  • Anthony B. Criss
  • Gerald A. Griggs
  • Ronald Welch
Spring 2001
  • Freddie M. Britt
  • Sebastian R. Davis
  • Philip R. Hendricks
  • Bruce Johnson
  • William C. Mitchell III
  • Henry L. Sumlin, Jr.
  • Victor D. Tate
  • Lamont A. Wells
  • Reginald G. Williams
Fall 2001
  • Charlie Jackson
Fall 2002
  • MaShan K. Eaton
  • Patrick L. Henderson
  • Marcus D. Smith
  • Terry Thomas
Spring 2003
  • Lee Adams
Fall 2003
  • Michael Jonas
Spring 2004
  • Michael Daniels
  • Tobias T. Mathis
  • Stephen L. Thompson
  • Donnell Warren
  • Michael Young
Fall 2004
  • Larice Peoples
Fall 2005
  • Pierre D. Edwards
  • Marques J. Wilkes
Fall 2006
  • Derrick Lee
Spring 2007
  • Chiedu Areh
Fall 2007
  • Grandville Owens
  • Janard J. Peychaud
Spring 2008
  • Sterling B. Bethea
  • Courtland M. Greer
  • John A. Henry, III
  • Christopher Jones
  • Earnest F. Womack, Jr.
Fall 2008
  • Gaylon C. Hollis
  • Broderick W. Jones
  • Noel U. Nelson
  • Carl Q. Wheat, Jr.
  • Gary A. Nichols
Spring 2009
  • Alexander D. Harris, Sr.
  • Monroe C. Hatcher, III
  • Frederick Henry
  • Thomas McBryde, Jr.
  • Abayomi Ojore
  • Eric Robinson
  • Jeffrey L. Welch
Fall 2010
  • Michael Lambert
  • Horace Derricotte
  • Michael Phillips
  • James Vance
Fall 2011
  • Isaac Mullins, Jr.
  • Trenton Bailey
Spring 2012
  • Clarence Merchant
  • Albert McCrutcheon
  • Nikolas Carver
  • Darryl Robinson
Spring 2013
  • Marcellus Haynes
Spring 2014
  • Kevin Moody
  • Norman Donalson
  • Brian Thomas
Fall 2014
  • Mikel Wiggins
  • Adebola Adenyi
  • Richard M. Bumpers, Jr
Fall 2015
  • Ryan Hurst
  • Nicholas Hatten
  • Desmond Springer
  • Matthew Wilson
  • Maury Gusta
  • Markeith Wilson
  • Malik Cooper
  • Marquez Jones
  • Andre Hayes
Fall 2016
  • Mark Flenoury
  • Vaughan Sanders
  • Rodney Thrash