top of page

CHAPTER LINEAGE

Charter Members

Chartered January 6th, 1989

  • Benjamin P. Barksdale

  • Silas H. Christian

  • Floyd Gant

  • Webster Langhorne

  • Johnnie Beale

  • Ellis D. Colvin

  • Curtis Whitmore

  • Curtis Whitmore

  • Ralph Hamilton

  • Sam Mosteller

  • Charles Bell

  • Frederick Crear

  • William Harry

  • Grandvial Quick

  • Gregory Bolden

  • Marvin Flanagan

  • Robert Ingram

  • Donald Tindall

  • George Bowman

  • Charles Hood

  • George Jebunk

  • Everett Wallace

  • Bennie Boyd

  • Osie Gaines

  • Tommy Jenkins

  • Thomas Walters

Chapter Lineage

Spring 1989
  • Kenneth Baskett

  • Ellis Grant

  • Markus D. Hardy

  • Conrad Hill

  • Norman Johnson

  • Sidney Oliver

  • Jackie C. Packer

Spring 1990

  • Lester Gamble

  • Gregory Horton

  • Harold V. Kilgour, II

Spring 1991
  • Bryan Paden

  • Larry L. Thomas

Spring 1992
  • Christopher Beal

  • Willie L. Brown, Jr

  • James A. Lewis

  • Bruce Phillips

  • Gerald A. Yerby

Spring 1996
  • John E. Hall

  • Roderick J. Smith

Spring 1997
  • Darrell E. Smith

  • James T. Brown

  • Christopher L. Jones

Fall 1997
  • J. Kyle Bryant

  • Lee Cheese, Jr.

Spring 1998
  • Emmanuel Burke

  • Diedrick A. Graham

  • Roy McClendon, Jr.

  • Charles Montgomery, Jr.

  • Eldante C. Winston

  • Fall 1998
  • Reginald L. Johnson

  • Michel Turpeau, IV

Spring 1999
  • Thelvie Winston

Spring 2000
  • Brian Barry

  • Richard Cuvilly

  • DeVon Jones

  • Douglas Lightner

  • Robert Samuel

  • Marcus Tedford

Fall 2000
  • Jeffrey Bright

  • Anthony B. Criss

  • Gerald A. Griggs

  • Ronald Welch

Spring 2001
  • Freddie M. Britt

  • Sebastian R. Davis

  • Philip R. Hendricks

  • Bruce Johnson

  • William C. Mitchell III

  • Henry L. Sumlin, Jr.

  • Victor D. Tate

  • Lamont A. Wells

  • Reginald G. Williams

Fall 2001
  • Charlie Jackson

Fall 2002
  • MaShan K. Eaton

  • Patrick L. Henderson

  • Marcus D. Smith

  • Terry Thomas

Spring 2003
  • Lee Adams

Fall 2003
  • Michael Jonas

Spring 2004
  • Michael Daniels

  • Tobias T. Mathis

  • Stephen L. Thompson

  • Donnell Warren

  • Michael Young

Fall 2004
  • Larice Peoples

Fall 2005
  • Pierre D. Edwards

  • Marques J. Wilkes

Fall 2006
  • Derrick Lee

Spring 2007
  • Chiedu Areh

Fall 2007
  • Grandville Owens

  • Janard J. Peychaud

Spring 2008
  • Sterling B. Bethea

  • Courtland M. Greer

  • John A. Henry, III

  • Christopher Jones

  • Earnest F. Womack, Jr.

Fall 2008
  • Gaylon C. Hollis

  • Broderick W. Jones

  • Noel U. Nelson

  • Carl Q. Wheat, Jr.

  • Gary A. Nichols

Spring 2009
  • Alexander D. Harris, Sr.

  • Monroe C. Hatcher, III

  • Frederick Henry

  • Thomas McBryde, Jr.

  • Abayomi Ojore

  • Eric Robinson

  • Jeffrey L. Welch

Fall 2010
  • Michael Lambert

  • Horace Derricotte

  • Michael Phillips

  • James Vance

Fall 2011
  • Isaac Mullins, Jr.

  • Trenton Bailey

Spring 2012
  • Clarence Merchant

  • Albert McCrutcheon

  • Nikolas Carver

  • Darryl Robinson

Spring 2013
  • Marcellus Haynes

Spring 2014
  • Kevin Moody

  • Norman Donalson

  • Brian Thomas

Fall 2014
  • Mikel Wiggins

  • Adebola Adenyi

  • Richard M. Bumpers, Jr.

Fall 2015
  • Ryan Hurst

  • Nicholas Hatten

  • Desmond Springer

  • Matthew Wilson

  • Maury Gusta

  • Markeith Wilson

  • Malik Cooper

  • Marquez Jones

  • Andre Hayes

Fall 2016
  • Mark Flenoury

  • Vaughan Sanders

  • Rodney Thrash

Fall 2018
  • Rasheen A. Hunter

  • S. Domel Harris

  • Antonio Leija

  • Blair Fortson

  • Cedric Matheny

  • Samuel Stokes, III

  • Andre Henry

  • Derek Mosley

  • David Berry

Spring 2022
  • Jeff Miller

  • Johntavis Williams

  • Donovan N. Ringo Sr.

  • Brian Merritt

  • Chadrick Walker

bottom of page